Üzülerek söylüyorum ki bugün Dünyanın neredeyse tamamına egemen güçlerin, hâkim olduğu bir zaman diliminde yaşıyoruz. Ve yine üzülerek söylüyorum ki insanlık yeni bir kölelik sistemine sürüklenmekte ve sürüklendi de. Her ne kadar fiziki olmasa da düşüncelerimiz, kalplerimizin ve maalesef irade gücümüzün son derecede köleleştirilmiş olduğunu görmekteyiz.

Bugün bizlere bahşedilen özgürlüğü maalesef birilerin sömürü sevgisi ve kişi sevgisi tamamen bizlerin özgürlüğünü elinden almaktadır.

Bu sömürü sistemi: amaçlara inanma, insani sorumluluklara inanma, kendi düşünce biçimlerine inanma, değerlere inanma, Milli duygulara inanma, toprak bütünlüğüne inanma ve en önemlisi Vatan sevgisini ve bunların hepsi tamamen insanların kalplerinden sökülüp alındı.

İnsanlar birbirinden daha kolay faydalanabilmesin diye, bu bozuk sistem içine ne konulursa alan bir insanlık haline getirildik.

Bugün ülkemizde ve Dünyada son zamanlarda en çok görülen vakıa insanların kendi düşünce çizgisinin peşinden giderken, birbirlerine karşı öylesine savaş açmış durumdalar ki; bu durumu anlamalarına bile imkân vermiyorlar. Çünkü sistemin istediği de bu, neden? Sistem insanları birbirine koyup kendi sömürü sistemini iyi bir şekilde yürütmek ve bu sayede Dünya’daki egemenliğini uzun süre sürdürebilmek.

Bu bozuk sistemi bozmak için de biz gençler “Bende varım” diyerek geçmişimizi yani şanlı tarihimizi iyi analiz edip geleceğe umutla bakıp insanlık için büyük sorumluluklar alarak kendimizi yeryüzünün İfsadı için değil, Islahı için “Yanlışın, Zararlının, Zulmün” egemenliği için değil, “Doğrunun, İyinin – Güzelin, Faydalının ve Adaletin”egemenliği için çalışıp kendimizi eğitmek ve gelecek tarihi yeniden yazmak için canla başla çalışmalıyız…

Saygılar ve Sevgiler…

Sağlıcakla Kalın.

 

Yazete.com Yayınlanan Linki…