Bir arkadaşım Recep Tayip Erdoğan’nın en iyi lider olduğunu savunmaktaydı ve bu savunuşun üzerine bende İslami açıdan şuanda en iyi lider Ahmedi Nejat olduğunu savundum. Sonrasında aşağıdaki diyaloglar oluştu :

Arkadaşım anlamsız bir şekilde bana aşağıdaki Hadis-i şerifi savundu, savunmasındaki amacı hiç anlamadım :

” Ahir Zamanda Ümmetim 73 Fırkaya Bölünecek Ve Sadece 1 Tanesi Kurtuluşa Erecek ” Hadis İ Şerif….Hadi Bu Fırkayı Bul Ünal Ozaman Anlarsın Neyın Ne Oldugunu..
 
 

Bende Bu yazının üzerine :

Emin ol o fırkanın içerisinde senin savunduğun zihniyet girmiyordur. Tabi ki akıllanıp geri dönenler hariç… Bir zihniyet olsun ki Allah’ın kabul etmediği hiçbir şeye kalkışmayacak, ancak o zihniyet senin söylediğin hadise uyar…

Öyle mecbur kılındı da o oldu, bu oldu ondan sebep taviz verildi diye söylemlerini de ahirette hesap versinler… o tür söylemlerede herkesin karnı tok… Son 10 yılda İslam ve İslam toplumlarına karşı yapılan bunca haksızlık ve vahşeti görmemek için insanın gözleri kör olması gerek… Yüzeysel olarak görünen ilerleme sadece politikadır. başka birşey değildir… Süleyman Demirel dönemlerini hatırlayınız… oda bu tür yöntemler kullanarak iktidarda kalmayı başarmıştı… v.b. şeyler işte… aslında herkes yakın tarihini iyi bilse herşeyi çözmüş olacak taaaaa….

Arkadaşımın Cevabı :

Dünyada Nerde Bı Müslumana Zulum Yapılmıssa Bu Lıder Tepkısını Bı Sekılde Dıle Getırmıstır. Ayrıca İslamın Unutuldugu Ve Uygulanmadıgı Bı Ortamda Sen Tutupta Bı Anda Şerri Hükümler Veremezsın Bazı Seyler Zamanla Ve Yavas Yavas Olur.Zamanın Polıtıkasına Ayak Uydurmayan Refaha Eremez. Soz Konusu Lıder Gelmeden Once Bu Ulkede Namaz Kılmak Basını Ortmek Neredeyse Hapıs Ile Cezalandılıyodu, Pekı Sımdı ?..Senın Gercek Lıderr Dedıgın Ahmedı Nejat Islamı Layıkıylamı Yasıyo Zannedıyosun Veya Onun Ulkesınde Hangı Fırka Ile Yasanıyo Ve O Fırkanın İslamdaki Yeri Ne ? Bunları Bı Arastıralım Ünalım..
 

Benim Cevabım :

Bu ülkede Müslümanların Müslümanca yaşamaması senin tabirinle hükumetin problemi değil dimi.. Fakat birde şu yönden bak : Bir ülkede İslam rejimini kötüleyen her türlü faaliyet gerçekleşirse misyonerliğin gırlan gittiği bir dönemse ve üstelik ilkokul çağındaki öğrencilerin Din Kültürü ve Ahlak bilgisi kitabını avrupalı hiristiyanlar tarafından düzenlenirse, kendi bayramlarını bizim çoçuklarımıza kutsal bayram olarak lanse etmelerine v.b. musade eden bir hukümet sence çokmu masum… Birde şu yönden bak : İrak’taki Müslüman kardeşlerimize karşı yapılan şavaşta ülkemiz önayak olup onların katline bir nebze olsa da sebep olmuştur. bu kimin suçu. ha şimdi sen dersin Irak’taki savaşta katledilen insanların hepsi Müslüman mı sanki hayır değil. ama bu masum ve Müslüman kişilerin ölmesini engellememiştir. Bu yüzden bu mebale ortak olanların 7 ceddi tövbe etse kurtulamaz…

Ahmedi Nejat konusunda da şunu söyleyeyim. Belki kendi ülkesinde Müslümanlık senin tabir etmiş olduğun hadise uymuş olmayabilir ama İran’a uymaması demek Türkiye’ye uyuyor anlamına gelmez. Ahmedinejat Avrupa’ya ve Avrupanın yapmış olduğu psikolojik haçlı seferlerine karşı gelip dik duran tek lider. bizimkiler ne yapıyor boyun eğip istediklerini yapıyor. kilise üzerine kilise açıp misyonerlik faaliyetlerine izin veriyorlar…

Başka bir yazıda Atatürk hakkında yazıları vardı onun üzerine : Ulu Önderimiz Atatürk Demiştin yazında bir bak bakalım Atamız kendi zamanında misyonerlik faaliyetlerine karşı ne tür tavır sergilemiş. topunu ülkeden kaldırmış ve kendi ülkelerine göndermiştir. Şimdi Atamız mı daha akıllı yoksa şuan ki hükumet mi ???

Arkadaşımı hala beni iyi anlamadığından ötürü yine konuyu saptırıcı bir cevap daha verdi :

Bu Ulkede Mısyonerlıgı En Buyuk Capta Ve En Layıkıyla Yapan Kısı Yı Ve Kurumu Lav Edende Elestırmıs Oldugun Bu Iktıdardır.. Benım Nedemek Istedıgımı Anlamadınkı Aynı Seylerı Yazmıssın. Ben Dıyorumkı Bu Ulkede Hala Yanlıslar Yapılıyor Ancak Bunların Hepsı Bı Anda Olmaz.Mısyonerlıge Hızmet Eden Yıllarca Kımsenın Dokunamadıgı Generallerı Dokunan Bu Iktıdardır.Turkan Saylan Bu Ulkenın Manevı Annesı Halıne Gelmıstı Nerdeyse, Onun Gercek Yuzunu Ortaya Koyan Bu Iktıdardır Orduyu Dezenfekte Eden Ulkeyı Temızleyen Bu Iktıdardır. Butun Dunya Ulkelerının Onunde Egıldıgı Israıle Butun Dunyanın Onunde Posta Koyan Bu Iktıdardır.Cumhurıyet Tarıhı Boyunca Yapılan Hızmetlerı 10 Yılda Yapan Bu Iktıdardır.Vatandası Kafa Koparan Saglık Mensuplarından Kurtaran Yıne Bu Iktıdardır…Kısacası Bunlar Saymakla Bıtmez Cumhurıyet Tarıhının Ilklerı Hep Bu Iktıdarda Yasanmıstır..Yanlıs Polıtıkaları Yokmudur Illakı Vardır Ancak Ben Bu Olayda Kar Zarar Ilıskısıne Bakarım Hangısının Cok Oldguyla Ilglenırım Kaldıki Bu Iktıdarın Bu Ulkeye Sagladıgı Kar, Zarardan Kat Kat Daha Fazla Oldugu Ibkar Edılemez Derecede Aşikardır..
 
Benim Son Cevabım ve Diyalog burda bitiyor : 

O Zaman “”” AHİR ZAMANDA ÜMMETİM 73 FIRKAYA BÖLÜNECEK VE SADECE 1 TANESİ KURTULUŞA ERECEK ” HADİS İ ŞERİF….HADİ BU FIRKAYI BUL ÜNAL OZAMAN ANLARSIN NEYIN NE OLDUGUNU”” az önce söylediklerinde Müslümanlara yapılmış olan hataları kabul ettin dimi o zaman bu yazıyı neden yazdın… başka birşey de yazabilirdin. bu yazına hitaben ben o üstteki yazıları yazdım. Şuanki hükumeti savunup ta sonra yukarıdaki hadisi hiç kimse savunamaz… Misyonerliğe en büyük darbe bu hükumet döneminde atıldı söyledin. aman yapma biraz araştırsan ülkenin heryerinde özel evlerde para karşılığı misyonerlik yapılmakta en son haberlerde belki duymuşsundur doğuda bir kilisede resmen hiristiyanlık dersi verilip Müslümanları hiristiyanlara dönüştürüyorlar. v.b… şeyler… ve Avrupalaşmak için çıkarılan bir sürü kanunlarda cabası…

 
 

 

Son Zamanlarda Diyarbakır’da Yapılan Misyonerlik Faaliyetleri :
http://www.youtube.com/watch?v=iulKBaK1hjQ