Merhabalar; uzun süredir köşe yazısı çalışmam olmadı bu zaman zarfında askerliğimi de bitirdim, askerde kendime ayırabileceğim bolca vaktim oldu. Askerliğimi bir cezaevinde Jandarma er olarak yapmak ne kadar zor bir görev olsa da orada geçirdiğim vaktimi avantaja dönüştürmeyi ihmal etmek istemedim. İnsan genç yaşta çalışmaya başlayınca özellikle bir ofis elemanı olarak işe başladıysa kendisine ayırabileceği fazla vakit olmadığını herkes iyi bilir. Bunun için 6 aylık askerlik döneminin benim için bir dönüm noktası haline gelmesi için her türlü düşünceye kapılıp bolca düşündüm. Askerde her görüşten arkadaşım olması daha çok düşüncelere kapılıp daha çok düşünmeme sebep oldu. Askere gitmeden önce aktif siyaset hayatım devam ediyor teşkilat çalışmalarında birebir katılarak muhteşem çalışmalarım oluyordu ve bu çalışmaları yaparken de peşinden gittiğim kişilerin savunmuş olduğum ideolojinin neresinde düşünmeden her yaptığım teşkilat çalışmasını Allah rızası için yapıyor karşılığını Allah’tan bekliyor düşüncesindeydim. Amma velakin görünen o ki ben ve ekibimdeki arkadaşlarım yapmış olduğu teşkilat çalışmasını samimiyetle yürütmesine rağmen, ideolojiyi savunuyorum diyen bazı kritik noktada olan kişiler işin siyaset, makam ve mevki uğruna yapması ve bunu da o zamanlar teşkilat çalışması yaparken görmemezlikten gelişim yada görmemek işime geldiği için fazla önemsemiyor düzelir umudu ile yine çalışmalarımı yapıyordum. Bu görüntüler beni biraz olsun siyasetten soğuttu ve askerden geldiğimde ilk işim hiçbir siyasi parti ile ilişkim olmaması yönündeki çalışmalarım oldu… Ama ana çizgimden ve savunmuş olduğum ideolojiden asla vazgeçmeyeceğimi de özellikle belirtmek isterim.

Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor ben de değişik dönemlerde değişik okumalar ve tespitler yapmışımdır. O zaman egemen olan akımlardan, söylemlerden etkilenmiş ve düşüncelerimi o yönde kullanmışımdır. Önemli olan düşüncelerin revizyona uğrayıp her geçen gün yenilenmesidir. Bu ilerleyiş olmadı mı da bir yerde sorun var demektir…
Bundan sonra naçizane bendeniz Allah izin ederse bolca köşe yazısı yazmaya çalışıp gündeme ve diğer konularda yaptığım tespitleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Sevgiler saygılar.

Köşe yazımın yazete.com daki adresi…