İşçiye-emekliye beş kuruş zam vermek için kırt taraktan bez getirirler ve sonunda zamı açıklarlar bakarsın ki 20 lira 30 lira bunu Türkiye Cumhuriyeti geçmişine bakarsak hemen hemen her dönem bu şekilde oldu. sadece 1 yıl hariç, Refah yol dönemi hiç kimse o dönemin hakkını yemesin işçiyi ve emekliye en çok zam o dönemde gelmiştir, şuan işçi ve emekli daha iyi bir maaş alıyorsa refah yol hükümet’in yapmış olduğu icaattadır.

Şimdiki hükümetimize bakıyoruz, hükümet kendi bakan yardımcılarına %170 zam yaparken vatandaşın durumuna bir bakın. şimdi size soruyorum bu işin neresinde adalet var… Birde Adalet ve Kalkınma Partisi, Gerçek şu ki 10 yılda bu vatandaş ne adalet gördü nede kalkınma, gördüysek bile medyada gördük kendimiz hiçbir şekilde kalkınma ve adaleti hissedemedik. Elektrik ve Doğal gaza v.b. şeylere olan zamları söylemiyorum bile sonra okuyucularım eski hükümet zamanlarını da biliyorduk diyecekler. Ama işin farkı nerde eskiden hiç olmasa zam yapacakları zaman çıkıp direk buna zam yaptık diyebiliyorlardı utanma yoktu ondandır illaki… Fakat şuan ki hükümet işin içine şike olayları sokuyor sonra ergenekon olayları ve sonra one minute v.b. olayları bunları gerçekleştiriyor arkasından bir sürü yasa ve tasarılar meclisten geçmiş ve kanun haline getirilmiş oluyor. Bizim millet vay be adam one minute dedi israil’le 🙂 gülünecek halimiz var…

Kısacası Türkiye Cumhuriyeti’nin gidişatı hiçte iç açıcı değil. Birde orta doğuda savaşa girersek ekonomimiz alt üst olup eskisi gibi 100 yıl daha geriye gideceğiz sonra sil baştan. Türk milleti neden hiç rahata kavuşmaz. Bunuda incelemek lazım.