Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Oya Akgönenç, gelecekte Rize’nin ve çevresinin gelecekte ki su savaşlarının hedefi olacağını belirterek Rizelileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Saadet Partisi İş Teşkilatının davetlisi olarak Rize’ye gelen Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Oya Akgönenç Rize’nin Ardeşen ilçesinde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu ve bölge halkını uyardı.

Rize ve Karadeniz bölgesinin sadece yer üstü zenginliklerinin olmadığını belirten Prof. Dr. Oya Akgönenç, “Rize’nin bilinmeyen bir çok yer altı zenginlikleri var. İnanılmaz boyutlarda su zenginliği var. Bu zenginlik ileriki zamanlarda, özellikle de dünyanın daha sıcak ve kurak bir döneme geçtiği zamanlarda Rize büyük hedef olacak. Onun için bu konularda çok uyanık ve dikkatli olunması gerekiyor. Bu zenginliklerini elde edebilmek için her türlü oyunu yapabilecek insanlar var. Özellikle Karadeniz üzerinde büyük planlar var. Bölge halkının fevkalade uyanık olması gerekmektedir” dedi.

Olay53