Şimdi aklıma geldi 19 Nisan 2012 tarihi Kutlu Doğum Haftası’nın başlarına gelen bir gündür dimi Hazır Cuma günü de olması dolayısıyla Efendimizi ve doğumunu işleyen bir program vermek gerekmiş olmalı ki, TRT 1 ‘de Cuma’dan önce böyle program icra edildi.
“Fakülteli itim adamı” biriyle, “dekolteli film kadını” biri, Efendimizi konuştular. Ortam görünümü Efendimizin konuşulması için başlı başına bir garabetti. Yetmedi. Sözlere ara verildi ve “Pe…” kadın çoraplarının canlı olarak tanıtımı yapıldı. Kadın bacaklarının bu çoraplarla ne kadar cazip olarak görüldüğü uygulamalı olarak gösterildi. Hem de çeşitli açılardan cazibe ortaya konularak.
-Allah sizi ıslah etsin! Efendimizi eğlence anlayışınıza alet etmek ne demek! Hay sizin reytinginiz kafanıza düşsün! diye ayağa fırlamamak mümkün değil. Sonra baldır bacak faslı bitti, dekolteli film kadınının soruları ile Efendimizin faziletleri ortaya konulmaya çalışıldı… “Edep Yahu, edep!” İşte yeni TRT politikası bu! Bu yapım için “milletin parası” mefhumu hesaba katıldı mı bilemem.