Öncelikle Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu zaferi bizlere bahşeden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyorum.

30 Ağustos zaferinin, aziz milletimizin tarih boyunca hiçbir zaman esaret ve dayatmaya boyun eğmediğinin en anlamlı örneklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Aziz milletimiz tarih boyunca hangi şartlar altında olursa olsun güce boyun eğmemiştir. Köleliği, dayatmayı ve esareti asla ve asla kabul etmemiştir. Zafer Bayramı Türk milletinin tarih boyunca hiç kimseye minnet etmeyip hiç kimseye boyun eğmediği ve bağımsızlığı uğruna canını seve seve verenlerin bayramıdır, Zafer bayramı !

Türkiye; Orta Doğuda ve Balkanlarda gerçekleşen olaylara bakarak bugün Türk milleti 30 Ağustos Zafer bayramının anlamı daha iyi anlayıp daha iyi idrak etmesi lazımdır.

Ülkemiz şuan ki durumda tarihinden daha çok ders alıp kararlarını ve yolunu ona göre çizmesi gerekmektedir…Yazıma Mehmet Akif’in şu dizelerinden devam edeyim: “Geçmişten adam hisse kaparmış… Ne masal şey/ Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? / Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar/ Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?”

Evet Mehmet Akif’in “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar/ Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?” sözü bize şuan yaşamış olduğumuz durumu özetlemiştir. Şuan ki Türkiye hükümeti tarihini ibret alsaydı bugün:
Haçlı Hıristiyan ve Siyonist Yahudi ile hiç anlaşmalar yaparmıydı?
Ülkesini NATO üsleri ile doldurur muydu?
Batılılaşmak uğruna kendi öz milli değerlerini ayaklar altına serermiydi?
Ülke topraklarını batılılara peşkeş çekermiydi?
Ülkenin milli kurumlarını batılılara satarmıydı?
Ülke insanını küresel emperyalizmin ekonomisine köle edermiydi?
Türk vatandaşından arkadan dayatma Türk Vergi Sistemi ile halktan almış olduğu vergileri batılılara faiz aracılığı ile peşkeş çekermiydi?
Ve bunun gibi bir sürü şey…….

“Eğer 30 ağustos zaferinden alınacak bir ders varsa o da, güce boyun eğmemektir. Emperyalizme teslim olmamaktır. Düşmanından medet ummamaktır. Eğer ecdadımız, güce teslim olsaydı, bugün 30 AĞUSTOS ZAFERİ DE OLMAZDI”

Selametle…..