Muhammed Bozdağ ‘ın konuşmalarından birini sizinle paylaşmak istedim. Muhammed Bozdağ şuan İslam açısından insanlara İslama değişik ve doğru açıdan bakılabilirliği üzerine duruyor. İnşallah bu yoldan vaz geçmez. 

Muhammed Bozdağ’ın zalime iyilik etmek konusunda insanlara karşı sözlerinden biri:

 

“İyiliklerine koştuğunuz kimi kimseler size eziyet mi ediyor? Uğrunda saçınızı süpürge ettiğiniz kimselerin ihanetine mi uğruyorsunuz? Kalbinizde en güvendiğiniz yakınlarınızın hançerini mi taşıyorsunuz?

Nedenini keşfetmek istiyorsanız, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) şu sözündeki kader kuralını keşfedin: ‘Kim bir zalime yardım ederse, Allah o zalimi onun başına bela yapar.’ (Camiussağir Hadis no: 8472)

Zalim ilahi ahlaka isyan edendir. İffetin, edebin, temizliğin, dürüstlüğün, helalin dışına alenen taşan ve en önemlisi, başkalarını da taşırmaya çalışandır.

Zalime iyilik etmek, ‘eşim, evladım, arkadaşım’ gibi gerekçelerle bir can dostun yalanına yardım etmektir. Bir hırsızlığı desteklemek, bir caniliğe yataklık etmek, zulme susmak veya zalimin korunmasına dua etmektir. Hz. Peygamber’in (s.a.v.) ‘Allah’ım zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım’ duasına bir de bu gözle bakınız.” M. Bozdağ